وب سایت آکادمی صرافی ارز دیجیتال گلکسی پی جی راه اندازی شد...
۰۲۱۹۱۰۳۱۸۹۳

توکن بهتر است یا کوین

امروزه سرمایه گذاری از جمله چیزهایی است که افراد بسیاری به دنبال آن هستند. امروزه ارز های دیجیتالی از جمله بازار های سرمایه گذاری مهم محسوب می شوند و نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده اند. برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال انتخاب یک پلتفرم مناسب مهم می باشد. توکن و کوین از جمله مهم ترین پلتفرم ها برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشند. ولی سوال اینجاست که آیا توکن بهتر است یا کوین؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه به تعریف و بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

کوین چیست و کاربرد های آن

رمز ارز یا COIN (کوین) در واقع یک پول مجازی است در آن کنترل واحد پول، نقل و انتقالات به وسیله الگوریتم‌های رمزنگاری شده انجام میگیرد. در حال حاضر کوین های بسیاری در ارزهای دیجیتال وجود دارد. معروف ترین آن ها رمز ارز بیت کوین است. امروزه به راحتی می توان مشاهده کرد که رمز ارز بیت کوین توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بیتکوین در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می‌کند. در واقع داشتن بلاکچین اختصاصی یکی از دلایل تمایز این ارز مجازی با سایر ارز های مجازی است.

 این ارز دیجیتالی را می توانید مانند پول موجود در کیف پول یا حساب بانکی تان فرض کنید. حتی برخی از آن ها را می توان فقط به عنوان پول مورد استفاده قرار داد و هیچ کاربرد دیگری ندارند. ولی در مورد توکن ها اینگونه نیست.

کوین

توکن بهتر است یا کوین

تعریف توکن و کاربرد های آن

توکن چیست ؟ توکن (Token) به دارایی اطلاق می شود که قابلیت انتقال دیجیتالی به دیگران داشته و همچنین قابلیت ذخیره ارزش در خود را دارد. Token قبل از اینکه در ارزهای دیجیتال مورد توجه  و مطرح شوند، به عنوان یک نوع مجوز رمزنگاری در سیستم‌های کامپیوتری مورد بحث قرار گرفته اند. توکن ها در واقع در بستر تکنولوژی بلاک چین به واسطه شرکت های مختلف ایجاد می شوند. همچنین دارای کاربرد های گوناگون می باشد و ارزش آن با توجه به کاربرد آن مشخص می شود. به طور مثال هر چقدر کاربرد توکنی برای رسیدن به هدفی مهم باشد، ارزش آن افزایش خواهد یافت.

 به عبارت دیگر Token به ارز های دیجیتال می گویند که در فضای رمزارز ها برخلاف کوین دارای بلاکچین مختص خود نیستند. در این نوع برای ثبت تراکنش ها از بلاک چین‌هایی که به اصطلاح پلتفرمی نامیده می شوند، استفاده می شود. البته به طور کلی می توان گفت به هر نوع دارایی که در رمز ارزها وجود دارد، توکن نیز گفته میشود. با استفاده از پلتفرم هایی مانند «اتریوم»، «باینس» و «کاردانو» می توان Token مورد نیاز را بدون نیاز به ایجاد شبکه بلاکچین، ایجاد و استفاده کرد.

توکن‌ها هر کدام دارای خصوصیات و عملکرد های متفاوتی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. برای این که بتوان ارزش آن ها را افزایش داد، می بایست در یک پروژه کاربردی بکار گرفته شوند. بنابراین اکثر شرکت ها سعی در سرمایه گذاری در این زمینه را دارند. به طور معمول توکنهایی که بتوانند خدمات مفید ارائه داده و یک نیاز را رفع کنند، نقش مهمی را در بازار سرمایه گذاری برعهده دارند. می توان گفت که Token را می توان به راه و روش های گوناگون مانند مالکیت دارایی دیجیتال، حسابداری، اطمینان از امنیت شبکه و پرداخت بکار گرفت.

کوین

توکن بهتر است یا کوین

برای سرمایه گذاری توکن بهتر است یا کوین؟

با توضیح و تعریف کوین و توکن در متن فوق مطمئنا به تفاوت بین این دو پی برده اید. بنابراین می توانید به راحتی بین این دو ارز دیجیتالی یکی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. توجه داشته باشید که توکن و کوین برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند و نمی توان آن ها را به جای یکدیگر بکار برد. کاربر با توکن رمزنگاری شده استقلال و انعطاف پذیری بیشتری داشته و توسعه دادن آن آسان و سریع و حتی ارزان است. ولی معایبی که دارد گران بودن ساخت آن است و همچنین وابسته به شبکه اصلی است. از سوی دیگر کوین را می توان به عنوان پول استفاده کرد و می توان از آن ها به عنوان ذخیره و همچنین تبادل ارزش بکار برد. در صورتی که هدف شما توسعه پروژه ای است که متمرکز بر رمز ارز می باشد، کوین بهترین انتخاب برای شما می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.