وب سایت آکادمی صرافی ارز دیجیتال گلکسی پی جی راه اندازی شد...
۰۲۱۹۱۰۳۱۸۹۳

آینده ارز NFT

آینده ارز NFT بسیار مبهم و پر چالش است. زمانی که بیپل مجموعه NFT خود را به مبلغ ۶۹ میلیون دلار در کریستیز فروخت، بازار توکن های غیرقابل تعویض تا پایان سال ۲۰۲۱ رونق بی سابقه ای را به ثبت رساند) فروش ۲۱۰۰۰ درصدی در مقایسه با اعداد سال ۲۰۲۰٫ ( در حالی که آینده این بازار همچنان مبهم است، ما سه سناریو احتمالی را که ممکن است آینده ارز NFT تجربه کند را بررسی خواهیم کرد.

NFT

آینده ارز NFT بلاک چین و اتریوم

برای حدس و گمان بهتر در مورد سناریو های آینده ارز NFT، باید درک بهتری از پایه و اساس آن ها، به ویژه بلاک چین، که به عنوان ستون فقرات NFT ها عمل می کند، به دست آوریم. بلاک چین پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ توسعه یافت و به عاملی عظیم برای تغییر در یک سیستم شکسته تبدیل شد. بلاک چین همه تراکنش ها را به گونه ای ثبت می کند که هک، تقلب یا تغییر سیستم را تقریبا غیر ممکن می کند. هدف پشت این فناوری ایجاد یک سیستم پولی غیرمتمرکز جدید با انتقال کنترل و تصمیم گیری از نهاد های متمرکز به یک شبکه توزیع شده بود. نوآوری های اصلی بلاک چین، ارزهای دیجیتال (به عنوان مثال، بیت کوین، اتریوم …) و NFT بودند.

اتریوم

اتریوم یک ارز رمزپایه است که می‌توان آن را به همان روشی به دست آورد که یک پول ملی را می‌توان با یک ارز خارجی مبادله کرد. تنها تفاوت این است که افراد به جای مراجعه به بانک ها، می توانند پول خود را در پلتفرم های امنی مانند Coinbase یا Metamask مبادله کنند.این بخشی از آینده ارز NFT می باشد.

سناریوی اول:  استفاده از NFT های سودمند برای ساخت آینده ای بهتر

از لحاظ تاریخی، اقتصاد به گونه‌ای عمل می‌کند که مصرف‌کننده نهایی پولی به دست می‌آورد و سپس آن را صرف خرید کالاهای فیزیکی می‌کند. با این حال، با ظهور ابزار های دیجیتال (رسانه های اجتماعی، بازی، پخش و…)، عادات مصرف در حال تغییر است. تراکنش‌ها از کالاهای فیزیکی دور می‌شوند و بیشتر به سمت کالاهای دیجیتالی می‌روند، که یک مشکل ایجاد می‌کند: کسب درآمد از کالاهای دیجیتال سخت‌تر است.

این همان چیزی است که NFT ها سعی در تغییر آن دارند. بر اساس فناوری بلاک چین، NFT ها بدون شک می توانند نسخه اصلی یک محصول دیجیتال را تأیید کنند، که به یک نشانه مالکیت منحصر به فرد نسبت داده می شود که ارزش منحصر به فردی دارد. بنابراین، زمانی که مردم در حال معامله با NFT هستند، کاری که واقعا انجام می دهند خرید و فروش مالکیت مجازی است.

سناریوی دوم: NFT های بد، حباب مالی بعدی

بازار NFT اخیرا به دلیل حباب بودن مورد انتقاد قرار گرفته است. گزارشی از “Nonfungible.com” بازار را به عنوان بازار خریداران معرفی می کند. در واقع، در حالی که تعداد فروشندگان NFT نسبت به سال گذشته ۳۶۶۹ درصد افزایش یافته، تعداد خریداران تنها ۲۹۶۲ درصد افزایش داشته است. این گزارش همچنین نشان می دهد که NFT ها در سال ۲۰۲۱ قبل از فروش به طور متوسط ​​فقط ۴۸ روز نگهداری می شوند(در مقایسه با ۱۵۶ روز سال قبل). این نگرانی هایی را ایجاد می کند که ممکن است بازار اشباع شود.

سناریوی سوم: کلاهبرداری، گرفتن پول نقد و فاجعه زیست محیطی

هرچه افراد بیشتر در مورد نحوه استفاده از NFT ها اطلاعات به دست می آورند، بیشتر در مورد آنچه هنوز در راه است یعنی آینده ارز NFT نگران می شوند. در واقع، در حالی که NFT ها با هدف حفظ حقوق هنرمند ایجاد شده اند، اکثر آن ها اکنون به عنوان پول نقد توسط صاحبان مشاغل استفاده می شوند.  علاوه بر این، تقریباً در تمام تراکنش‌های NFT از اتریوم استفاده می‌شود که حداقل با محیط زیست سازگار نیست. اتریوم از یک مکانیسم امنیتی به نام اثبات کار استفاده می‌کند، که همان چیزی است که NFT ‌ها را در برابر تقلب ایمن می‌کند. این اقدام امنیتی مستلزم آن است که تعداد قابل توجهی از رایانه ها در سراسر جهان به طور همزمان کار کنند و در نتیجه مصرف برق زیاد باشد.

انقلابی بزرگ

بسیاری نمی دانند چگونه NFT ها می توانند انقلاب بزرگ بعدی در دنیای دیجیتال باشند، برخی آن را به عنوان یک پیشرفت دیجیتالی می دانند. اعتقاد بر این است که NFT ها قدرت و کنترل اقتصادی را به دست سازندگان دیجیتال باز می‌گردانند و انقلاب بعدی اینترنت را پیش می‌برند. همانطور که گفته شد، NFT ها راه درازی برای رسیدن به این پتانسیل در پیش دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.